Program: | Közösségi munka
Továbbképzés a személyes szolgáltatást nyújtó szakemberek számára
A 45 órás tanfolyam elvégzésével 40 pontot lehet szerezni a továbbképzési rendszerben. A program egy hetes tanfolyam keretében kerül megvalósításra.
Időpont: 2005. május 30. - június 03.
Részvételi díj: 25 000 Ft
A tanfolyam alapvető célja, hogy a résztvevők ismereteket szerezzenek a közösségi munka szemléletével alkalmazható munkamódok rendszeréről, a módszerek lényegéről, alkalmazási területeikről, kiválasztásuk szempontjairól, alkalmazásuk előnyeiről, veszélyeiről.
A képzés során kiemelt hangsúllyal jelenik meg:
- a helyi közösségek, közösségi szervezetek megtartó erejének fokozására;
- a résztvevő helyi cselekvés, tervezés és értékelés megvalósítására;
- a kirekesztettek érdekérvényesítő képességének fejlesztésére;
- az intézményesültség leépítési stratégiáinak érvényesítésére, és új, adekvátabb programok és ellátási formák létrehozására;
- a helyi szociális háló kialakítására;
- a szervezetek közötti koordinációs és kooperációs stratégiák alkalmazására;
- a keletkezett konfliktusok kezelésére alkalmas módszerek.
A képzés ismereteket nyújt az egyes társadalmi szerveződési szinteken végezhető fejlesztési tevékenység meghatározásához, a közösségi munka - az érvényben lévő közigazgatási struktúrához és az elérhető támogatásokhoz alkalmazkodó, annak kereteit a lehető legteljesebb mértékben tágító - alkalmazásához.
A továbbképzés az ELTE TÁTK Szociális Tanulmányok Intézete Szociális Munka és Szociálpolitika Tanszéke és a Közösségfejlesztők Egyesülete együttműködésében valósul meg. A tanfolyam részvevői az ELTE-el kötnek tanulmányi szerződést. A tanfolyam elvégzéséről szóló tanúsítványt az ELTE TÁTK Szociális Tanulmányok Intézete Szociális Munka és Szociálpolitika Tanszéke állítja ki. Az ELTE végzi továbbá a program pénzügyi lebonyolítását és a tanfolyam szakmai ellenőrzésével kapcsolatos feladatokat.
A tematika lehetővé teszi, hogy a munkaterületeitek közösségi problémáit is számba vegyük és azok megoldására, közösségi kezelésére javaslatokat készítsünk. Azt javasoljuk, hogy a képzésig gondoljátok végig helyi közösségi ügyeiteket, főleg azokat, amelyek problémaként jelennek meg és megoldásra várnak.
A programot Péterfi Ferenc, a Közösségfejlesztők Egyesületének munkatársa irányítja.
Jelentkezni és érdeklődni:
A Közösségfejlesztők Egyesülete 201-5728-as telefonszámán lehet, Babarczy Annánál, vagy az annaczy@kkapcsolat.hu e-mail címen. Fax: 225-6013
|