Soros egészségterv hírlevél
Nyomtatóbarát változat
Cím:
Lovászpatonai beszámoló
Szerző:
Babos István dr.
Szám:
16
A hírlevélben lévő
Nevek:
Babos István dr.
Intézmények:
Szociális és Családügyi Minisztérium
Települések:
Lovászpatona, Nagydém, Bakonyság
Tárgyszavak:
Lovászpatona, községi egészségterv
Megjegyzés:
Annotáció:

Lovászpatona, Nagydém és Bakonyság községek önkormányzatai a Községi Egészségterv-kiírás keretében közös pályázatot, komplex programsorozatot adtak be. A programok közül a Soros Alapítvány egy kisbusz, valamint a biotermesztéshez szükséges vetőmag- és csemete beszerzését támogatta.

A megvalósításhoz az Önkormányzat sikeres pályázatot nyújtott be a Szociális és Családügyi Minisztériumhoz, amelynek keretében 2.800.000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.

A gépkocsi megvásárlásával párhuzamosan az Önkormányzat pályáztatást követően kinevezte a falu-gondnokot, elfogadta a szolgálat szakmai programját és megalkotta a vonatkozó helyi rendeletet. Benyújtásra került a működési engedély kérelem.

A szükséges előkészítés eredményeként 2001. január 1-től Bakonyság községben megindult a falugondnoki szolgáltatás. Szerencsés körülmény az, hogy ezt a programot sikerült csatolni a Községi Egészség-tervhez, bár látható, hogy a falugondnoki szolgálat jelentős részben vállal olyan feladatokat, és nyújt olyan szolgáltatásokat, amely segítséget ad a lakosoknak életminőségük javításához. Oldódik a község földrajzi helyzetéből adódó elzártsága, javul a közlekedés, az egészségügyi, szociális szolgáltatások nyújtásának lehetősége nyílt meg a gépkocsi megvásárlása, a szolgálat beindítása révén.

A Soros Alapítvány létrehozója, Soros György, alapítványa céljai között elsődlegesen azt fogalmazta meg, hogy az a nyílt társadalom létrehozását segítse elő. A Községi Egészségterv-programsorozat alkalmas arra, hogy a lakosok felismerjék, hogy körülményeik, életminőségük javítása érdekében milyen fontos, hogy közösséget alkossanak. A gépkocsi megvásárlása az egész községben nagyon kedvező visszhangra talált, a lakosok büszkék rá, sajátjuknak érzik, és ez elősegítheti a helyi közösség szerveződését azzal, hogy lehetőséget teremt olyan programok megszervezésére, amikre eddig nem volt lehetőség. Bízunk benne, hogy Bakonyság községben a falugondnoki szolgálat meg tud felelni annak az elvárásnak, hogy a település polgárai számára hasznossá váljon, értéket jelentsen.
Dr. Babos István, körjegyző
Soros egészségterv hírlevél