Érvényes pályázatok: újak, kiírók szerint, érvényesség szerint, tárgymutató szerint, módosultak
Pályázatok Pályázatok
Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldése e-mailben
Vissza
Cím:
KPMG Felelős Társadalomért Program
Kiíró:
KPMG Hungária Kft.
Határidő:
12/01/2024
Érvényes:
12/01/2024
Tárgymutató:
közhasznú jogállású civil szervezetek tevékenységének támogatása.
Pályázhat:
1. Magyarországon nyilvántartásba vett közhasznú jogállású közhasznú tevékenységet végző alapítványok és egyesületek (a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V., valamint az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény értelmében)
2. Olyan civil szervezetek jelentkezést várjuk, amelyek 2021. december 31. előtt alakultak. (Létesítő okirat aláírásának dátuma legkésőbb 2021.december 31.)
3. Az előző évben foglalkoztatott munkavállalók átlagos létszáma legalább 1 fő
A kiíró(k) adatai
Napi Pályázati Értesítő >>>


KPMG Felelős Társadalomért Program
A KPMG 2024-ben 16. alkalommal hirdeti meg Felelős Társadalomért Program pályázatát, amelynek célja Magyarországon bejegyzett közhasznú jogállású civil szervezetek tevékenységének támogatása.
A pályázat keretében a KPMG az egészségügy, az oktatás, a sokszínűség vagy a környezeti fenntarthatóság területén működő civil szervezetek fenntartható és átlátható működését támogatja szakmai tudásával és pénzadománnyal.
1. Mit kínál KPMG a nyertes szervezetek részére:
A KPMG komplex, magas szintű tudásátadáson alapuló együttműködési lehetőséget kínál a pályázat nyerteseinek, amely az alábbi elemeket tartalmazza:
1.1 Pro bono szolgáltatás
A KPMG pro bono - azaz díjmentes - szakmai tanácsadást kínál a nyertes szervezetnek. A tanácsadás célja, hogy a KPMG szakmai tudásával hozzájáruljon a nyertes közhasznú jogállású civil szervezetek tevékenységének fejlesztéséhez, aktuális gazdasági, jogi, pénzügyi kihívásainak megoldásához.
A pályázat benyújtása során az alábbi szolgálatásokra lehet pályázni, amelyek közül 2 szolgáltatás jelölhető meg fontossági sorrendben:
- Adótanácsadás
- Civil szervezeteket érintő aktuális adózási kérdésekhez kapcsolódó tanácsadás (pl.: kedvezményekre vonatkozó adózási szabályok, adómegtakarítások, családtámogatások, egyéb pénzbeli juttatásokra vonatkozó adózási szabályok; vállalkozási tevékenységhez kapcsolódó adózási szabályok)
- Jogi tanácsadás
- Civil szervezeteket érintő jogi kérdésekhez kapcsolódó tanácsadás és konzultációs lehetőség (pl.: belső szabályzatok áttekintése vagy kialakítása, GDPR)
- HR és belső működéshez kapcsolódó tanácsadás
- Belső működés és döntési folyamatok fejlesztése; Munkavállalókat illetően a felelősségi- és jogkörök felmérése, adminisztrációs terhek csökkentése; HR kérdésekhez kapcsolódó tanácsadás (pl.: toborzás, munkaerő megtartás, digitális transzformáció)
- Stratégiai és üzleti működési tanácsadás
- Stratégia és üzleti terv készítésének támogatása; Vállalkozási tevékenység beindításának támogatása; Költséghatékonyság felmérésének támogatása, erőforrások tervezése, átcsoportosítása; Programértékelés vagy hatásmérés előkészítésének támogatása
- Informatikai tanácsadás
- Adattárolási gyakorlatok fejlesztése, új informatikai rendszer vagy ügyfélkezelőrendszer bevezetésének támogatása; Adatbázis (pl. önkéntesek, célcsoport adatait tartalmazó adatbázisok biztonságosságának felmérése; Szakmai mentorálás kiberbiztonság területen
- Pénzügyi és számviteli tanácsadás
- Hazai számviteli szabályozáshoz kapcsolódó naprakész technikai számviteli tanácsadás, gyakorlati támogatás; Pénzügyi folyamatok átvilágítása; Segítségnyújtás jelentések / beszámolók elkészítésében
- ESG tanácsadás
- Fenntarthatósággal kapcsolatos keretrendszerek, programok kialakításának támogatása, fenntarthatósági jelentés elő- és elkészítésének támogatása
1.2. Adomány működési költség támogatására
A támogatás összege 3 000 000 Ft szervezetenként.
Az igényelt összeget és annak tervezett felhasználását a kitöltendő pályázati adatlapon szükséges jelezni és kifejteni.
1.3. Laptop adomány (opcionális)
A pályázó szervezeteknek lehetőségük nyílik a KPMG munkatársai által már nem használt, de működőképes eszközök igénylésére. A laptopok jogtiszta szoftverekkel kerülnek átadásra.
2. Milyen szervezetek jelentkezését várjuk?
2.1. Pályázatot benyújtó szervezetekre vonatkozó feltételek:
1. Magyarországon nyilvántartásba vett közhasznú jogállású közhasznú tevékenységet végző alapítványok és egyesületek (a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V., valamint az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény értelmében)
2. Olyan civil szervezetek jelentkezést várjuk, amelyek 2021. december 31. előtt alakultak. (Létesítő okirat aláírásának dátuma legkésőbb 2021.december 31.)
3. Az előző évben foglalkoztatott munkavállalók átlagos létszáma legalább 1 fő. (A 2023. évre vonatkozó - „A kettős könyvitelt vezető egyéb szervezet egyszerűsített éves beszámolója és közhasznúsági melléklet” és annak kiegészítő melléklete alapján)
2.2. Elvárások a nyertes szervezet tevékenysége felé:
1. Közhasznú tevékenység kapcsolódjon az alábbi területek legalább egyikéhez
Oktatási tevékenység (pl.: szemléletformálás, ismeretterjesztés, tudományos tevékenység, kutatás, képességfejlesztés, személyiségfejlesztés, hátrányos helyzetű fiatalok oktatásának támogatása, pályaorientációs képzések, programok, digitális átállás, tehetséggondozás, élménypedagógia)
Egészségügy (pl.: egészségmegőrzés, gyógyító tevékenység, egészségügyi rehabilitáció, egészséges életmód segítését célzó szolgáltatások, gyermekjólét, mentális egészség)
Sokszínűség, befogadás és egyenlőség (pl.: hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének segítése, diszkrimináció és előítéletesség elleni programok, inkluzív oktatás, nemek közötti esélyegyenlőség elősegítése, integrációs és felzárkóztató programok, érzékenyítés)
Környezeti fenntarthatóság, környezetvédelem (pl.: erdők és vadvilág védelme, élőhely rehabilitáció, zöldfelület védelem, talajvédelem, éghajlatvédelem, újrahasznosítás, környezettudatos fogyasztói kultúra népszerűsítése, kibocsátás csökkentése, hulladékszennyezés csökkentése és kapcsolódó szemléletformálás, ismeretterjesztés, tudományos tevékenység, kutatás)
2. A kérdéskör, melyben a szervezet pro bono szakmai tanácsadást szeretne kérni reális, kellően átgondolt, jól körül határolt. A projekt javaslat valós, aktuális problémára kíván megoldást kínálni.
3. A szervezet elkötelezett tevékenysége, működése fejlesztése mellett, nem kizárólag a pénzügyi támogatásra helyezi a hangsúlyt.
4. Megfelelő kapacitással rendelkezik a pro bono szakmai tanácsadási projekt megvalósításához. 1 vagy 2 főt ki tud jelölni kapcsolattartónak, a tanácsadási projektben résztvevő szervezeti munkatársak dedikált időt tudnak szánni a felkészülésre, esetleges adatszolgáltatásra, projekt megvalósításra.
5. Nyitottság további együttműködések, közös kezdeményezések és önkéntes kapcsolódási lehetőségek felé.
A KPMG vállalati felelősségvállalási stratégiájának célja, hogy a környezetünkre és a társadalomra a lehető legpozitívabb hatást fejtsük ki. Ennek mentén, a Felelős Társadalomért Program nyertes szervezeteivel célunk, hogy a tudásalapú szakmai segítségnyújtás mellett egyéb közös, akár hosszútávú együttműködési lehetőségeket valósítsunk meg (pl.: önkéntes tevékenységek, adományozási és adománygyűjtési lehetőségek, további szakmai kezdeményezések közös szervezése).
2.3. Az alábbi szervezetek nem pályázhatnak:
1. az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény rendelkezéseinek figyelembevételével a civil társaságok, pártok, szakszervezetek, kölcsönös biztosító egyesületek, közalapítványok, pártalapítványok.
2. a cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról és a végelszámolásról szóló 2006. évi V. törvény rendelkezéseinek figyelembevételével a nonprofit gazdasági társaságok, közhasznú nonprofit gazdasági társaságok.
Ha bizonytalan abban, hogy szervezete tevékenysége illeszkedik a pályázati felhívásban szereplő feltételeknek, kérjük olvassa el a 6. GYIK pontban szereplő korábbi évek pályázatai során felmerül gyakori kérdéseket, vagy kérdezzen tőlünk e-mailben a cr@kpmg.hu címen.
A KPMG által nyújtott tanácsadás személyesen vagy online is megvalósítható, ezért a szervezetek jelentkezését az egész ország területéről várjuk.
3. Pályázat benyújtásának feltételei:
- Pályázatot benyújtó szervezetekre vonatkozó feltételeknek, nyertes szervezetek felé előírt elvárásoknak történő megfelelés (2.1., 2.2. pont)
- Teljeskörűen, elektronikusan kitöltött, excel formátumban beküldött pályázati adatlap, létesitő okirat másolata (szkennelt verzió, pdf formátumban), kitöltött, aláírt személyes adatok kezeléséről szóló hozzájáruló nyilatkozat (szkennelt verzió, pdf formátumban).
A dokumentumok beküldésének határideje: 2024. december 1.
Kérjük az e-mail tárgyában az alábbi információt feltüntetni: pályázó szervezet neve + „pályázat”
4. Pályázati időszak
- A pályázatok benyújtására 2024. november 11. napjától 2024. december 1. napján 24 óráig van lehetőség.
- Shortlist értesítése: 2025. január - február
- Szakmai beszélgetés a shortlistes szervezetekkel: 2025. február - március
- Eredményhirdetés: 2025. március
https://kpmg.com/hu/hu/home/about/vallalati-felelossegvallalas/kpmg-felelos-tarsadalomert-program.html





Ingyenes e-mail tanfolyam
Legalább ennyit a
forrásteremtésről címmel
Magam csináljam vagy bízzak meg egy szakembert?  Akármelyik utat választja van egy minimum, amit mindenképpen tudnia kell.
Ha Ön(ök) csinálják, akkor magától értetődő, hogy érteni kell hozzá, ha mást bíznak meg, akkor annyi tudásra lesz szükségük, hogy tudjanak megrendelni és átvenni.
Ezt a tudást szerezheti meg ezen a tanfolyamon, ami egyben jó alap arra, hogy ha saját maga vág bele könnyű legyen hozzátanulni.

Ne csak olvassa és nézze (filmek is lesznek a leckékben), csinálja is.
A forrásteremtésnél ezt alig kell magyarázni, hiszen elméletben forrást szerezni enyhén szólva marhaság.
Ezért arra kérem, hogy az egyes levelekben olvasottakat azonnal valósítsa meg a gyakorlatban.
Ne feledje, akármilyen kis lépés sokkal többet ér, mint az álldogálás a rajtvonalnál...
Az egyes leckéket e-mailben kapja meg, hetente egyet.
Jó tanulást és eredményes forrásszerzést kívánok!
Huszerl József szerkesztő
Itt iratkozhat fel

Távoktatási tanfolyamaink







Hírek a Főoldalról


Ingyenes hírlevelünkre
itt iratkozhat fel









Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldáse e-mailben
Vissza
Felhasználási feltételek
Adatvédelem
Levél a szerkesztőnek
Médiaajánlat
Impresszum