Érvényes pályázatok: újak, kiírók szerint, érvényesség szerint, tárgymutató szerint, módosultak
Pályázatok Pályázatok
Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldése e-mailben
Vissza
Cím:
Az én ELTE-s történetem
Kiíró:
ELTE Alumni Alapítvány Kuratóriuma
Határidő:
09/29/2024
Érvényes:
09/29/2024
Tárgymutató:
Az én ELTE-s történetem - prózaírás
Pályázhat:
egykori és mostani ELTE-s hallgatók
A kiíró(k) adatai
Napi Pályázati Értesítő >>>

Az én ELTE-s történetem

Immár 5. alkalommal hirdeti meg "Az én ELTE-s történetem" című prózaíró pályázatát a volt és jelen hallgatók számára az ELTE Online, az ELTE Alumni Központ és az ELTE Alumni Alapítvány.

A pályázatra egykori és mostani ELTE-s hallgatók bármilyen kisprózai műfajban (novella, esszé, glossza, karcolat stb.) írt, Egyetemünkkel kapcsolatos műveit várjuk. Az egyetemi élményekhez, emlékekhez köthető írások maximális terjedelme 10 ezer leütés lehet (Times New Roman, 12-es betűméret, sorkizárt, 1,5-es sorköz), a szövegeket saját címmel kell ellátni és lehetőleg Word formátumban megküldeni.

Az írásokat 2024. szeptember 29-ig várjuk az eltetortenet@gmail.com címre. A jelentkezéskor kérjük megadni a pályázó nevét és végzési adatait (kar, szak, végzés éve, vagy végzés várható éve).

A szakmai zsűri bírálata alapján a legjobb művek írói értékes nyereményben részesülnek az ELTE Alumni Alapítvány felajánlásából.
A bírálóbizottság elnöksége, illetve tagjai: Dr. Bartus Dávid, az ELTE Bölcsészettudományi Kar dékánja; Mizsur Dániel, az ELTE Bölcsészettudományi Kar egyetemi tanársegéde; Ráday Zsófia, az ELTE Online kultúra rovatának vezetője és Balogh-Kátai Judit, az Alumni Központ munkatársa.
Külön jutalmazzuk azon pályázókat, akik már nem élő szerzők Egyetemünkkel kapcsolatos írásait küldik be (szerző, cím, megjelenési hely megadásával), ill. akiket a zsűri valamilyen szempontból kiemelkedőnek ítél.

További tudnivalók: az Egyetem valamennyi karának - beleértve azok jogelődjeit is - végzett és jelenlegi hallgatói pályázhatnak. Korábban már megjelent publikáció is beküldhető. A kiírásnak nem megfelelő pályaműveket kizárjuk a versenyből*. A késedelmesen beküldött szövegeket sajnos nem áll módunkban befogadni. Egy pályázó max. 3 írást küldhet be, melyek közül a versenyben csak a zsűri által legjobbnak ítélt mű vehet részt. A beérkező szövegek szerkesztést követően közlésre kerülhetnek az ELTE Online magazinban és az ELTE Alumni Szervezet oldalán.

Eredményhirdetésre terveink szerint offline kerül sor, 2024. november közepén. Ünnepélyes díjátadó is lesz, várhatóan 2024. november végén.
Meséld el nekünk az ELTE-s történeted!

https://www.alumni.elte.hu/hu/article/az-en-elte-s-tortenetem-2024-evi-prozairo-palyazat/20/06/2024/2336





Ingyenes e-mail tanfolyam
Legalább ennyit a
forrásteremtésről címmel
Magam csináljam vagy bízzak meg egy szakembert?  Akármelyik utat választja van egy minimum, amit mindenképpen tudnia kell.
Ha Ön(ök) csinálják, akkor magától értetődő, hogy érteni kell hozzá, ha mást bíznak meg, akkor annyi tudásra lesz szükségük, hogy tudjanak megrendelni és átvenni.
Ezt a tudást szerezheti meg ezen a tanfolyamon, ami egyben jó alap arra, hogy ha saját maga vág bele könnyű legyen hozzátanulni.

Ne csak olvassa és nézze (filmek is lesznek a leckékben), csinálja is.
A forrásteremtésnél ezt alig kell magyarázni, hiszen elméletben forrást szerezni enyhén szólva marhaság.
Ezért arra kérem, hogy az egyes levelekben olvasottakat azonnal valósítsa meg a gyakorlatban.
Ne feledje, akármilyen kis lépés sokkal többet ér, mint az álldogálás a rajtvonalnál...
Az egyes leckéket e-mailben kapja meg, hetente egyet.
Jó tanulást és eredményes forrásszerzést kívánok!
Huszerl József szerkesztő
Itt iratkozhat fel

Távoktatási tanfolyamaink







Hírek a Főoldalról


Ingyenes hírlevelünkre
itt iratkozhat fel









Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldáse e-mailben
Vissza
Felhasználási feltételek
Adatvédelem
Levél a szerkesztőnek
Médiaajánlat
Impresszum