Dokumentumok
Nyomtatóbarát változat
Cím:
Ismertető a Közösségfejlesztők Egyesületéről
Szerző:
Ország:
A kiadás helye:
Budapest
A kiadás éve:
1998
Kiadó:
Közösségfejlesztők Egyesülete
Terjedelem:
Nyelv:
Tárgyszavak:
ismertető, közösségfejlesztés, Közösségfejlesztők Egyesülete
Állomány:
Közösségfejlesztők Egyesülete alapdokumentumok
Forditas:
Megjegyzés:
Ez a dokumentum szerepel az egyesületről szóló Internet oldalon
Annotáció:
Leltár:
Raktári jelzet:
E

A Közösségfejlesztők Egyesülete rövid bemutatása

Egyesületünk egy 1989-ben alakult országos szervezet, amely mintegy 130 önkéntesen tevékenykedő tagot számlál. Tagjai az ország különféle tájegységeiből valók, eltérő társadalmi és szakmai háttérrel rendelkeznek (helyi közösségek képviselői, polgármesterek, önkormányzati képviselők, közösségi munkások, lelkészek, pedagógusok, közművelődési szakemberek, szociális munkások), ám abban közösek, hogy mindannyian a helyi társadalmi, gazdasági és kulturális fejlődésen munkálkodnak.

Mit jelent ma Magyarországon a közösségfejlesztés?

A közösségfejlesztés ma Magyarországon a demokrácia alapintézményeiből, az állampolgárok önszervező közösségeiből álló civil társadalom kiépülését felgyorsító tevékenység.

A közösségfejlesztés települések komplex (társadalmi-gazdasági) fejlesztését jelenti egy bátorító, informáló, kapcsolatszervező munka segítségével létrejövő önszervező közösségi hálózat által.

Céljaink

Reményeink szerint a közösségi együttműködés során Fő tevékenységi területeink Hogyan adunk hírt munkánkról és eredményeinkről?

A már említett szakmai konferenciákon, szemináriumokon és találkozókon kívül az információk terjesztésével, amiben a következő tényezőkre támaszkodik:


A HELYI MUNKA

A közösségfejlesztési folyamat egy településen a lakosság aktivizálásával kezdődik, majd a problémák felismerésével és azok nyilvánossá tételével folytatódik, melynek során mind többen kapcsolódnak a folyamathoz, majd a közösségben megfo-galmazódó feladatok tervezése és közösségi megoldása következik.

Míg korábban elsősorban falvakban, vidéki tér-sé-gekben dolgoztunk, ma már kis- és nagyvárosokban is és keressük a határterületeinken dolgozó szakmákkal az együttműködést.

A Közösségfejlesztők Egyesülete tagja a következő nemzetközi szervezeteknek: ICEA (Közösségi Művelődés Nemzetközi Egyesülete), CEBSD (A Társadalmi Fejlesztés Közös Európai Irodája), IAVE (Önkéntes Törekvések Nemzetközi Egyesülete) és a tuniszi székhelyű EL TALLER (nemkormányzati szervezetek nemzetközi mozgalma és hálózata).

Rendszeres munkakapcsolatokat tart fenn a következő országok szervezeteivel és szakembereivel:

Az Egyesület vezetői
Elnök: Varga A. Tamás
Titkárok: Vercseg Ilona és Péterfi Ferenc
Cím: H-1011 Budapest, Corvin tér 8.
Tel./fax: (36-1)201-57-28
E-mail: kofe@kkapcsolat.hu


Dokumentumok